Jak si poradit při stěhování v zimních měsících, aby to nebylo stresující trauma? Stěhování v zimě bývá náročnější, než na jaře či na podzim a je třeba věnovat pozornost některým jevům.
Převlékání a prochladnutí – stěhujete-li se v květnu nebo v červnu, vystačíte s krátkými kalhotami, tričkem nebo mikinou a nemusíte se při pohybu v exteriéru a vnitřních prostorách neustále oblékat a svlékat. Zima je v tomto smyslu nesmírně otravná, protože pokud se zpotíte a pot na vás vychladne, můžete se snadno nachladit a onemocnět třeba i zápalem plic. V tomto směru se vyplatí vsadit na kvalitní sportovní funkční oblečení, které dobře odvádí pot od těla a udržuje tělesnou teplotu tak, že se cítíte dostatečně komfortně.
Máte kde zaparkovat – zimní stěhování v Praze 10 může zkomplikovat i doprava, a to zejména parkování. Pokud napadne větší množství těžkého sněhu, můžete mít problém nejen s parkováním, ale i s průjezdem některými ulicemi. V Praze se za parkování platí a proto byste také měli pro stěhovací vůz včas zajistit parkovací místo. Pokud kvůli tomu oslovujete Odbor dopravy na příslušném magistrátu, pamatujte na to, že úředníci mají na vyřízení žádosti celých 30 kalendářních dnů.
Posypový materiál – spoléhat se na posypovou sůl nebo močovinu není příliš rozumné, protože se na chodníku či na silnici vytvoří kluzký břečka a v té byste při přenášení břemen mohli utrpět úraz. Mnohem lepší řešení je písek, ten byste měli mít v každém případě připravený v záloze, i když je třeba čtrnáct dnů před stěhováním slunečno a relativně teplo a po sněhu ani památky. Nenechte se zaskočit náhlou změnou počasí a sněhovou kalamitou či nebezpečnou námrazou, stěhování s posypaným chodníkem bude bezpečné pro vás i pro stěhovací firmu.
Dostatek tekutin – i v zimě je třeba dodržovat pitný režim, zvláště pokud jste často v pohybu. Doporučujeme minerální vodu s obsahem hořčíku – magnesia Extra, která zároveň snižuje stres.