Říká se, že opalování, zvláště pak v soláriu, není příliš zdravé. Na jednu stranu to je pravda, na tu druhou ale jsou tyto hlasy až příliš hlučné a zcela zbytečně. Pokud nebudete chodit na solárium pětkrát týdně po celý rok a budete se správně chránit, nic by se vám stát nemělo. Samozřejmě je také velice škodlivé, když chodíte na solárium a následně se pak jdete ještě opalovat standardním způsobem, tedy pomocí slunečních paprsků. Tento způsob chytání bronzu by totiž mohl mít nedozírné následky. Ale o tom by vám měla říci vše potřebné obsluha, která v daném studiu pracuje. Každý klient by měl být dopodrobna informován o možných nežádoucích účincích.
Na rady obsluhujícího personálu byste měli vždy dbát, jelikož obvykle vědí, co říkají. Maximální doporučená norma pro opalování v soláriu se pohybuje okolo šedesáti procedur, takže rozhodně toto číslo nepřekračujte. Určitě se také nesnažte podvádět. V jednom studiu vám sice nepovolí překročit tuto hranici, alespoň tedy v případě, že mají zřízenou evidenci, ale existuje mnoho klientů, kteří chodí i ke konkurenci a počet opalovacích procedur je tak u nich daleko vyšší, což je velice nezdravé. Pokožka se tímto způsobem ničí, takže o něčem podobném ani neuvažujte.
Není vhodné pro všechny
Pokud uvažujete o umělém opálení a patříte do skupiny s fototypem jedna, raději takové myšlenky hned zavrhněte. Solárium pro vás rozhodně není to pravé ořechové. V případě, že si nejste jistý, jaký fototyp jste, můžete se informovat na nejbližší dermatologické klinice nebo se prostě jednoduše podívat do zrcadla. Patříte-li mezi jedince s hodně pihami a rezavými vlasy, opalování v jakékoliv formě pro vás rozhodně není to pravé. I když jdete jen nakoupit a venku svítí ostré slunce, měli byste si na odhalenou kůži aplikovat krém na opalování. Jen tak si budete jistit, že jste stoprocentně chráněni.